Sponsorlu bağlantılar

Açıköğretim Diplomaları Ne zaman verilir

Sponsorlu bağlantılar

Açıköğretim Diplomaları Ne zaman alına bilir,aöf mezun öğrenciler diplomasını ne zaman alır,açıköğretim mezunları diplomasını ne zaman alacak,açıköğretim mezun olan öğrencileri diploma veriliş

Diplomalar yıl sonu veya bütünleme sınav sonuçları öğrencilerin eline geçtiği tarihten 15 gün sonra hazır olmaktadır.

Sınav sonuçları Fakülteye ulaştıktan sonra mezuniyetle ilgili çalışmalar için gerekli olan 15 günlük süreden önce; çıkma, öğrenim belgesi, yazı gibi mezuniyeti belirten hiçbir belgenin verilmesi mümkün olmamaktadır.

Bu nedenle mezunlar Dekanlık, Merkez Büro veya bürolardan diploma dışında herhangi bir mezuniyet belgesi talebinde bulunmamalıdır, bu yöndeki talepler kesinlikle dikkate alınmayacaktır.

Mezuniyetle ilgili gerekli hazırlıklar bitince diplomalar hemen hazırlanarak mezunlara verilmek üzere bağlı oldukları bürolara gönderilmektedir.

Yıl sonu veya bütünleme sınavı sonunda mezun olan öğrenciler, hazırlık için gerekli olan 15 günlük süre sonunda bağlı oldukları büroya öğrenci kimlik kartıyla bizzat başvurarak imza karşılığında alabilirler. Diplomalar posta ile gönderilmez, mezunların kendisine veya yasal vekiline verilir. Bunların dışında hiç kimseye diploma verilmez.

Fakülteye Öğretim Gideri ve Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı borcu olan öğrencilerin diplomaları borçlarını ödemedikçe verilmemektedir.

Evlilik, mahkeme kararı vb. nedenlerle adında, soyadında ve doğum tarihinde değişiklik olan veya ikinci adını öğretimleri süresince kullanmayan son sınıf öğrencileri diplomalar düzenlenmeden, bu kılavuzun II. 2.7.2. maddesindeki açıklamaya uygun olarak değişiklik ve düzeltmelerini yaptırmaları gerekir.

Hazırlanan diplomadaki kimlik bilgilerinin doğruluğunun kontrol edilebilmesi için, diplomanızı teslim alırken kimlik bilgilerinizi gösteren resmi bir belgenin yanınızda bulunması gerekir.

Ayrıca Uzaktan Eğitim Sistemi’ne göre öğretim yapan fakültelerden mezun olanların diplomalarının yurtdışındaki üniversitelerdeki denkliğini belirten belgeyi Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na başvurarak almaları gerekmektedir.

Yorum
  1. Eki 7, 2010

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir