Sponsorlu bağlantılar

İMKB’de Eğitim ve Staj

Sponsorlu bağlantılar

İMKB’de Eğitim programlarından ve Staj yapa bilme olanaklarından biraz bahsedelim.

Üye Temsilcisi Eğitimleri
İMKB, aracı kuruluş çalışanlarına yönelik olarak “Hisse Senetleri Piyasası Üye Temsilci Yardımcısı Eğitimi” ve “Tahvil ve Bono Piyasası Üye Temsilcisi Eğitimi” programlarını düzenlemektedir.

Hisse Senetleri Piyasası Üye Temsilci Yardımcısı Eğitim programını başarıyla tamamlamış ve üye temsilcisi olarak yetkilendirilmiş olanlar Gelişen İşletmeler Piyasası’nda da üye temsilcisi ve üye temsilci yardımcısı olarak görev yapmaya hak kazanırlar.

Şirket Personeli Eğitimleri
İMKB, Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki kez, hisse senetleri borsada işlem gören şirketlerin çalışanlarına yönelik eğitim programları düzenlemektedir.

Uygulamalı Öğrenci Eğitim Programı (UÖEP)
İMKB, üniversite öğrencilerine yönelik olarak yıl boyunca süren 2’şer haftalık eğitim programları düzenlemektedir. Ülkemizin yarınlarını şekillendirecek gençlere iş hayatı öncesinde vizyon kazandırmayı amaçlayan Programda, Türk sermaye piyasası ve İMKB piyasalarının işleyişi hakkında ayrıntılı bilgi verilmektedir.

İMKB ayrıca, bilgi birikimini tüm piyasa ve kurumlarla paylaşmak amacıyla üniversite ve kamu kurumlarının çeşitli programlarına eğitmen sağlayarak destek vermektedir.

“İMKB Öğrenci Eğitim Staj Programı” nın adı 18 Haziran 2007 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere “İMKB Uygulamalı Öğrenci Eğitim Programı (UÖEP)” olarak değiştirilmiştir. Program bitiminde, katılımcılara UÖEP’ye katıldıklarına dair bir belge verilmektedir. Staj zorunluluğu olan öğrenciler için, UÖEP üniversiteler tarafından staj olarak sayılmayabilir.

İMKB

Yorum
  1. Ara 1, 2011

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir