Sponsorlu bağlantılar

İnternetten Kuran Öğrenmek

Sponsorlu bağlantılar

İnternetten Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenmek isteyenler için güzel bir program.

Hüseyin Kutlu’nun hazırladığı ve Merhum Hafız İsmail Biçer’in seslendirdiği, kasetle Kur’an öğrenme setinin bilgisayar programına uyarlanmış hali.

Programı buradan indirebilirsiniz.

Program indirmeden internetten öğrenmek içinburadan.

yazı buraya!!!

Programın Özellikleri
– Dil: Türkçe
– Boyut: 68.77 MB
– Bu programla öğretmene ihiyaç duymadan, kendi kendinize tecvidli Kur’an okumasını kolayca öğrenebilirsiniz.
– Benzer Küme Tekniği : 28 Kur’an harfini 90 şekle çıkartan, başta, ortada, sonda yazılış metodu yanlıştır. Bunun yerine Kur’an yazısının ana husûsiyetlerini dikkate alan benzer küme tekniği kullanılarak 29 harf 15 şekilde öğretilmektedir.
– Tecvid: Harflerin mahreçlerine ve kurallara uymak sûretiyle güzel Kur’an okumayı sağlayan ilme Tecvid denir. Programda tecvid tatbikatı dualar ve sureler üzerinde yapılmaktadır. Bu set ile daha başlangıç seviyesinde tecvidli okuyuş öğrenilmektedir. (Tecvidsiz öğretim yöntemi daha sonra öğrenilmesini güçleştirdiğinden kullanılmamıştır.)
– Çalışma Süresi: Tavsiye edilen çalışma süresi 32 saattir. Günde 1 saat çalışarak 32 günde Kur’an okumasını tecvidli olarak öğrenebilirsiniz. Günde 2 saat çalışarak bu süre 15 güne indirilebilir.
– Denenmiş Bir Sistem: 30 yıllık tecrübesi ile muhterem hocamız Hüseyin Kutlu tarafından hazırlanan bu program bir yıl farklı eğitim gruplarında denendikten sonra ilk kez 1998′de basılmıştır. O zamandan beri geçen sürede on binlerce kişiye Kur’an-ı Kerim öğreterek başarısını ispatlamıştır.

Abdussamet’ten Mükemmel Kuran Ziyafeti Video’su

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir