Son Dakika
03 Eylül 2014 Çarşamba

Kangal-Pitbul dövüşü izle

26 Aralık 2008 Cuma, 14:00
Sponsorlu bağlantılar

Köpek dövüştüren ve bundan zevk alan insanların videosunu sizlerle bu konuda paylaşmıştık.Video’nun adı ,videonun paylaşıldığı sitediki adıyla (Kangal-Pitbul dövüşü ) idi.Köpekler bir yandan dövüşürken diğer yandan köpeklerin sahiplerinin çıkardığı garip sesleri ve aldıkları zevki sizlerle paylaşarak,köpekten çok sahiplerinin dövüşür gibi olduklarını izletmiştik.Bu video ‘yu kaldırmaya ve bu insanlara pirim yaptırmamaya karar verdik.Onun yerine hakkından biraz bilgi ve güçleri ile ilgili videolar sunmaya karar verdik …

Not : Altta izleyeceğiniz video’da köpek dövüşü yoktur.Sadece birbirini gören köpeklerin birbirine yaptığı güç gösterisi vardır.
Kangalların birbirine güç gösterisi yaptığı bir video

Kangal 90 cm x 90 Kg

Kangal hakkında bilgiler

Kangal ve Akbaşlar Türk çoban köpekleri olup Asya Çoban Köpeği ailesindendir. Bu köpekler Anadolu’ya Oğuz Türkleri’nin 250 yıllık göçleri sırasında gelmişlerdir.Hayvan yetiştiriciliği konusunda oldukça başarılı olan Oğuz Türkleri, İran Horasan bölgesine geldiklerinde, daha önce bu bölgeye Kuzey Asya’dan getirilerek sıcak ve rutubetli iklime uyum göstermiş Akbaş ve Karabaş’ların melezlemelerini yaparak bugünkü Anadolu iklimine uyumlu nesilleri geliştirmişlerdir. Küçük baş hayvan yetiştiriciliği ile uğraşan Oğuz Türklerinde Kangal ve Akbaş’lar hayvan sürülerinin ve kendi yaşam alanlarının korunmasında kullanılmıştır.

5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun 14.maddesinin (l) bendinde Terrier, Japanese Tosa gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek; sahiplendirilmesini, ülkemize girişini, satışını ve reklamını yapmak; takas etmek, sergilemek ve hediye etmek yasaklandığından sitemizde söz konusu hayvan çeşitleri ile ilgili her türlü materyal kaldırılmıştır.

254 Yorum

 1. QRAL MEHME ŞÜKRÜ KAYA

  Nis 17, 2012 at 15:17

  siz benim kangalı bi görseniz

  çıldırırsınız
  wallaaaa

 2. fırat

  Şub 27, 2012 at 15:37

  dünyada en iyi kapışan köpek kangal ama en kötüsüde pitbul

  • alp aslan

   May 3, 2012 at 05:06

   gocum da sen pitbull düvüsü görmemisin
   hem kangal dedin köpek fazla güclü degil
   en güclü kopek english mastiff bi arastir
   Türklükse babasiyim ama bos konusmaninda bi geregi yok;)

 3. eren çakır

  Eyl 30, 2011 at 10:50

  dünyada bir köpek varsa o da pitbul

 4. akif

  Haz 20, 2011 at 08:58

  dünyada bir tek güçlü köpek var oda kangaldır.
  bunu kabul edin.etmeyeni fena yaparım

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>